Zadzwoń do nas: +48 512 12 12 06 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekuperacja - korzyści i oszczędności

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest coraz popularniejsza w naszym kraju, a w związku z wejściem w życie nowych warunków technicznych dla budownictwa stała się praktycznie nieodzowna, jeżeli zależy nam na spełnieniu tych restrykcyjnych wymogów. Jakie zalety ma rekuperacja? Czy naprawdę umożliwia wygenerowanie zauważalnych oszczędności? Wszystkie korzyści wynikające z użytkowania tego rodzaju systemów omówimy w dzisiejszym artykule!
 


Rekuperacja - korzyści i oszczędności dla użytkowników

Wydajny odzysk ciepła pozwala przede wszystkim na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania, zwłaszcza jeżeli zadbamy o odpowiednią szczelność przegród zewnętrznych, ze szczególnym uwzględnieniem ścian i stolarki okiennej. Jednak nawet rekuperacja zainstalowana w niezbyt nowoczesnym budynku sprawi, że w naszym portfelu zostanie więcej pieniędzy - jeżeli wcześniej wydawali Państwo na ogrzewanie około 300 złotych miesięcznie, to po uruchomieniu systemu należna płatność zmniejszy się o mniej więcej 100 zł. Miło, prawda? A to dopiero jedna z całego szeregu korzyści!

Nowoczesny system wentylacji z rekuperacją: korzyści dla zdrowia domowników, wyższy komfort mieszkaniowy i ratunek dla alergików!

Oprócz możliwych do zmierzenia oszczędności, odzysk ciepła ma również mnóstwo zalet, które trudno przeliczyć na pieniądze. Aby wpuścić do domu lub mieszkania świeże powietrze, nie będzie trzeba już otwierać okien. Nareszcie uwolnią się więc Państwo od szkodliwego dla zdrowia smogu, który w mniejszym lub większym stopniu występuje w każdym polskim mieście, a alergicy odetchną pełnią piersią, ponieważ filtry w rekuperatorze skutecznie usuwają wszelkiego rodzaju alergeny, kurz i inne zanieczyszczenia. Zamknięte okna przyniosą ponadto ulgę wszystkim osobom, które mieszkają w hałaśliwych centrach miast lub przy drogach o dużym natężeniu ruchu, zapobiegną również przedostawaniu się uciążliwych owadów do pomieszczeń.

Rekuperacja pozwala uporać się też z nadmiernym poziomem wilgoci w mieszkaniu, a także z niepożądanymi zapachami z kuchni lub łazienki - jest przy tym stosunkowo tania w eksploatacji, na sam zakup i montaż systemu można natomiast uzyskać atrakcyjne dofinansowanie od państwa.


Potrzebują Państwo więcej informacji na jej temat? Zapraszamy do kontaktu!

 
do góry