Zadzwoń do nas: +48 512 12 12 06 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Niska jakość powietrza to bardzo istotny problem w dzisiejszych czasach – po ulicach miast jeździ przecież wielokrotnie więcej produkujących spaliny samochodów niż jeszcze przed kilkudziesięciu laty! Za groźne dla organizmu zanieczyszczenia odpowiadają również przestarzałe piece na paliwo stałe, które w dalszym ciągu są popularne w wielu miejscach naszego kraju. Choć technologia idzie do przodu i zarówno przemysł motoryzacyjny, jak i dostawcy systemów ogrzewania wprowadzają coraz bardziej ekologiczne rozwiązania, jeszcze przez wiele lat będziemy potrzebować skutecznych sposobów umożliwiających wyeliminowanie smogu z mieszkania. Prym wiedzie przede wszystkim rekuperacja – nowoczesna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. W jaki sposób eliminuje ona smog z mieszkania? Odpowiedź znajdziesz w dzisiejszym artykule!
Tego rodzaju instalacja umożliwia nie tylko zmniejszenie rachunków za ogrzewanie, dzięki odzyskiwaniu ciepła z wywiewanego powietrza. Wiele osób inwestuje w rekuperację właśnie po to, aby wyeliminować smog z mieszkania – prawidłowo zainstalowany system sprawia, że zimą nie trzeba otwierać okien.
Taka wentylacja mechaniczna pobiera bowiem powietrze z zewnątrz, następnie przepuszcza je przez filtry, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia (także m.in. pyłki roślinne, na które tak wiele osób jest uczulonych) i dopiero po ogrzaniu oddaje do pomieszczenia. Rekuperację można zatem polecić wszystkim, którym zależy na podniesieniu jakości powietrza w mieszkaniu bez konieczności przeprowadzki w inne miejsce. Dobrze zaprojektowany system zatrzymuje nawet ponad 95% szkodliwych dla zdrowia pyłów – nareszcie odetchniesz więc pełną piersią i zapomnisz o smogu.
Rozwiązania oferowane przez naszą firmę pozostają właściwie niewidoczne dla oka, pozwalają oszczędzić na kosztach ogrzewania i cieszyć się czystym powietrzem bez wietrzenia pomieszczeń. Wybierz nowoczesną rekuperację PE-FLEX lub AERIS Next – to optymalny sposób na pozbycie się smogu. SPM eco energia z przyjemnością dobierze urządzenia do Twojego mieszkania, profesjonalnie je zamontuje i zapewni pełen serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny w dobrej cenie.
Jeżeli zastanawiasz się nad inwestycją w nowoczesną pompę ciepła lub gazowy kocioł kondensacyjny, zdecydowanie warto rozważyć również „podłogówkę” – zwłaszcza przy budowie nowego domu. Choć ogrzewanie podłogowe wodne jest nieco droższe w instalacji od montażu tradycyjnych kaloryferów, koszty naprawdę szybko się zwracają. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż już nie tylko w łazience oraz kuchni, ale również pozostałych pomieszczeniach. Znacząco rośnie wtedy komfort domowników, ale mocno spadają także koszty eksploatacji. Temperaturę w domu można bowiem bez problemu obniżyć nawet o jeden lub dwa stopnie, co gwarantuje oszczędności na poziomie kilkunastu procent rocznie w porównaniu z konwencjonalnymi grzejnikami.
Prawidłowo wykonany system w połączeniu z wysokiej klasy izolacją cieplną to rozwiązanie, które będzie sprawdzać się przed długie lata. Instalacja wodnego ogrzewania podłogowego umożliwia bowiem zminimalizowanie strat cieplnych, bez trudu można ją połączyć np. z kolektorami słonecznymi, a temperaturą możesz z łatwością zarządzać za pomocą specjalnego sterownika. Aby cieszyć się jednak wszystkimi zaletami systemu, czyli m.in. równomiernym rozprowadzaniem ciepła i walorami estetycznymi, potrzebny Ci będzie fachowo sporządzony projekt.
Jak drogie jest wykonanie kompletnej instalacji? Koszty realizacji ogrzewania podłogowego typu wodnego są bardzo zróżnicowane i zależą m.in. od powierzchni systemu i jakości poszczególnych elementów systemu. Obecnie trzeba się liczyć z cenami na poziomie od ok. 150 do nawet 300 zł za m2. Najszybciej zwróci nam się wodne ogrzewanie podłogowe połączone z wysokowydajną pompą ciepła – takie rozwiązanie będzie idealne do domów energooszczędnych i pasywnych.
Niskie koszty eksploatacji uzyskasz jednak tylko wówczas, gdy wszystkie jego elementy zostaną dobrane i zamontowane przez doświadczonych specjalistów. Zadzwoń i zleć nam wykonanie ogrzewania podłogowego w swoim domu – działamy we Wrocławiu i okolicach. Zapewniamy atrakcyjną cenę wykonania instalacji i jej bezawaryjną eksploatację przez długie lata!
Nowoczesne kaloryfery możemy zaklasyfikować do różnych grup, w zależności od tego, które z ich parametrów weźmiemy pod uwagę. Na rynku dostępne są bowiem rozwiązania różniące się materiałem wykonania, techniką zasilania, miejscem instalacji, wydajnością cieplną, masą i wieloma innymi właściwościami. Kluczowe znaczenie dla użytkownika ma jednak przede wszystkim sposób, w jaki poszczególne urządzenia przekazują ciepło do pomieszczenia – pod tym względem produkty możemy podzielić na grzejniki członowe, płytowe oraz konwektorowe. Dzisiaj przyjrzymy się właśnie tym trzem podstawowym typom i przybliżymy Ci ich działanie. Te informacje pomogą Ci podjąć właściwą decyzję przy zakupie!
Mnóstwo osób chwali sobie pracę zdalną, ale gdy tylko nadchodzą prawdziwe upały, wiele z nich chętnie przeniosłoby się znowu do biura. Klimatyzacja już od lat jest przecież standardem w siedzibach tysięcy firm, także tych najmniejszych. Przedsiębiorcy dobrze przecież wiedzą, że zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu nie sprzyja wydajności ich pracowników i nawet u tych najbardziej sumiennych wywołać senność. Wciąż niewiele osób wie jednak, jak ekonomicznie klimatyzować home office, by uniknąć trudnych do okiełznania problemów z koncentracją. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć ten artykuł – podpowiadamy w nim, jak wybrać ciche i energooszczędne urządzenia do domowego biura!
Dla wielu z nas pandemia oznaczała przede wszystkim izolację od współpracowników i przejście na system home office. Jednak nawet teraz, gdy dawno zapomnieliśmy już o obowiązku noszenia maseczek, spora liczba osób nie wróciła już na stałe do biur — rozpoczęła pracę w pełni zdalną lub na co dzień realizuje się w trybie hybrydowym. Tymczasem na komfort pracy w biurze domowym wpływa mnóstwo czynników, a jednym z najważniejszych jest czystość powietrz. Dlaczego warto o nią zadbać? Czy opłaca się zainwestować w wentylację mechaniczną z rekuperacją albo odkurzacz centralny? Już za chwilę wszystkiego się dowiesz!
Na naszym firmowym blogu zawsze znajdziesz aktualne informacje na temat zmian w programach ułatwiających inwestycje w odnawialne źródła energii. Tym razem pod lupę bierzemy nową odsłonę programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego przewidziane są dofinansowania m.in. do wymiany starego urządzenia grzewczego na pompę ciepła, montażu wentylacji mechanicznej z rekuperacją czy uruchomienia instalacji fotowoltaicznej. Co dokładnie się zmieniło? Czy zasady obowiązujące od 3. stycznia 2023 są korzystne dla inwestorów? Już odpowiadamy!
Rosnące w bardzo szybkim tempie ceny węgla sprawiają, że wielu użytkowników rozgląda się za tańszym sposobem na zapewnienie komfortowej temperatury w swoim domu. Co raz częściej wybieranym rozwiązaniem są kondensacyjne kotły grzewcze na gaz. Czy rzeczywiście ich eksploatacja wiąże się z niższymi kosztami niż w przypadku korzystania z tradycyjnych pieców na paliwa stałe? Nie omieszkamy tego sprawdzić w dzisiejszym artykule.
Zbyt wysoka temperatura zdecydowanie nie sprzyja wypoczynkowi i koncentracji. W ostatnich latach jest to szczególnie widoczne – w najgorętszych miesiącach trudno o odrobinę chłodu nawet w nocy, więc wiele osób ma problemy zaśnięciem i zadbaniem o odpowiednią regenerację. Upały są bardzo uciążliwe choćby dla osób starszych i dzieci, dla których przebywanie w przegrzanych pomieszczeniach przez dłuższy czas może mieć przykre konsekwencje, zwłaszcza jeżeli mówimy tu o osobach ze schorzeniami serca lub układu oddechowego.
System obejmujący swoim zasięgiem cały dom skutecznie eliminuje wiele problemów, z którymi borykają się użytkownicy tradycyjnych, przenośnych urządzeń. Warto wiedzieć chociażby, że prawidłowo zainstalowany odkurzacz centralny faktycznie usuwa drobinki zanieczyszczeń nagromadzone w pomieszczeniach, a nie je jedynie unosi w powietrze, którym później oddychamy, jak często ma to miejsce w przypadku zwykłego sprzętu. Gdy już raz usuniemy cząsteczki zanieczyszczeń, możemy mieć pewność, że nie zostaną wchłonięte przez nasz organizm – zasysane są do zbiornika umieszczonego zwykle w piwnicy bądź innym pomieszczeniu gospodarczym. Brudne powietrze wędruje natomiast, oczywiście po przefiltrowaniu, w pełni poza budynek.
Tego rodzaju rozwiązania wciąż stosunkowo rzadko są wykorzystywane w polskich domach, ale na szczęście z roku na rok odnotowujemy coraz większe zainteresowanie nimi wśród Klientów. Choć instalację systemu centralnego odkurzania najlepiej przewidzieć już na etapie projektowania budynku, naprawdę opłaca się ją uwzględnić. System nie tylko w znacznej mierze ułatwia sprzątanie domu, ale zapewnia też cały szereg innych korzyści, które omówimy w tym artykule. Jeżeli zastanawiasz się nad tego typu inwestycją, postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.
Już jakiś czas temu zapowiadaliśmy, że do funkcjonującego od 2019 r. programu „Czyste Powietrze”, który ułatwia wymianę urządzeń grzewczych na bardziej ekologiczne źródła ciepła, dołączy całkowicie nowa inicjatywa. Stało się! Program „Moje Ciepło” ruszył 29 kwietnia i wzbudził prawdziwe poruszenie wśród inwestorów. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, kto może liczyć na dopłatę, ile maksymalnie pieniędzy można uzyskać na nową inwestycję i czym różnią się oba te programy.
Rynek urządzeń grzewczych rozwija się bardzo dynamicznie, a w ofercie największych producentów ciągle pojawiają się nowe modele kuszące wysokim współczynnikiem wydajności COP i będące w stanie w pełni zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło obiektów o nawet bardzo dużej powierzchni. Zanim jednak zdecydują się Państwo zainwestować swoje pieniądze w jeden z nich, warto wiedzieć choć z grubsza, czym różnią się poszczególne rodzaje pomp ciepła. Podstawowe informacje na ten temat znajdują się w naszym dzisiejszym artykule, więc pozostaje już nam tylko zaprosić Państwa do lektury!
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to jeden z najpopularniejszych sposobów na redukcję kosztów ogrzewania, a także na dostosowanie budynku do aktualnie obowiązujących wymogów w zakresie energooszczędności. Rekuperacja, bo tak właśnie nazywamy ten system wentylacji, ma jednak znacznie więcej zalet niż korzyści czysto finansowe. W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze atuty tego rodzaju instalacji, przyjrzymy się również najpopularniejszym rozwiązaniom wybieranym przez użytkowników.
Klimatyzacja do biura lub do domu we Wrocławiu - czym kierować się przy wyborze firmy instalacyjnej?
W dzisiejszych czasach trudno już sobie wyobrazić funkcjonowanie w biurze, a nawet we własnych czterech ścianach, bez sprawnie działającego systemu, który szybko obniży temperaturę w pomieszczeniu do komfortowego poziomu. Wynika to choćby z faktu, że w XXI wieku nawet na stosunkowo niewielkiej powierzchni zgromadzonych jest znacznie więcej urządzeń elektrycznych niż jeszcze w latach 90. Gdy wszystkie te komputery PC i laptopy, drukarki, kserokopiarki, niszczarki i źródła światła pracują pełną parą, produkują mnóstwo ciepła, które szybko odczujemy na własnej skórze.
Wybór odpowiedniego rozwiązania jest absolutnie kluczowy nie tylko pod względem komfortu, lecz również w kwestii kosztów eksploatacji budynku. Dlatego dobierając system ogrzewania do domu jednorodzinnego należy kierować się zarówno zapotrzebowaniem na energię cieplną, jak i wytrzymałością urządzeń, łatwością użytkowania i kontrolowania ich pracy, ekologicznością czy dostępnością miejsca do przechowywania paliwa.
Aby ułatwić Państwu ten wybór, w dzisiejszym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym obecnie rozwiązaniom, czyli pompom ciepła oraz gazowym kotłom grzewczym.
Strona 1 z 2