Zadzwoń do nas: +48 512 12 12 06 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program "Moje Ciepło"

Choć już od kilku lat funkcjonuje w naszym kraju program “Czyste Powietrze”, dzięki któremu tysiące Polaków wymieniło swój stary piec węglowy na znacznie bardziej ekologiczne urządzenie, to osoby chcące zainstalować pompę ciepła w dopiero stawianym budynku nie były dotychczas uprawnione do korzystania z dotacji. Nareszcie ma się to zmienić - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzi obecnie intensywne prace nad utworzeniem programu “Moje Ciepło”, a wnioski będzie można składać prawdopodobnie już w pierwszych miesiącach 2022 roku!

Program “Moje Ciepło” - co już wiemy?

Choć nie określono jeszcze dokładnego budżetu, jaki rząd planuje przeznaczyć na dofinansowania do pomp, informacji na temat programu mamy już całkiem sporo. Przede wszystkim wiadomo, że z dotacji będą mogli właściciele bądź współwłaściciele nowych budynków jednorodzinnych decydujący się na zakup lub instalację proekologicznego rozwiązania grzewczego w postaci pompy ciepła dowolnego rodzaju (gruntowej, powietrznej itp.). Maksymalna kwota dotacji ma nie przekraczać 21 tysięcy złotych, a już teraz przewiduje się, że na najwięcej pieniędzy będą mogli liczyć ci, którzy do zasilania pomp używać będą paneli fotowoltaicznych. Generalnie jednak dofinansowanie w ramach programu “Moje Ciepło” ma wynosić maksymalnie 30% poniesionych przez inwestora kosztów kwalifikowanych.

Inwestycja w nowoczesne pompy ciepła stanie się jeszcze bardziej opłacalna

Chcąc ograniczyć koszty ogrzewania, ogromna liczba inwestorów decydowała się na zainstalowanie pompy ciepła korzystając jedynie z ulgi termomodernizacyjnej – aby odliczyć wydatki od podatku wystarczy dokonać zakupu lub ruszyć z montażem od razu po zatwierdzeniu zakończenia budowy przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Dzięki programowi “Moje Ciepło” tego rodzaju przedsięwzięcie będzie jeszcze bardziej korzystne finansowo, ponieważ dofinansowanie, podobnie jak w przypadku programu “Czyste Powietrze”, łączyć można z ulgą termomodernizacyjną.

To świetna wiadomość, lecz inwestycję w pompę ciepła warto zaplanować już wcześniej. Pomogą Ci w tym specjaliści z firmy SPM eco energia, a gdy program “Moje Ciepło” ruszy już na dobre, chętnie doradzimy Ci krok po kroku, jak uzyskać dopłatę w optymalnej kwocie!

do góry