Zadzwoń do nas: +48 512 12 12 06 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekuperacja Wrocław

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to jeden z najpopularniejszych sposobów na redukcję kosztów ogrzewania, a także na dostosowanie budynku do aktualnie obowiązujących wymogów w zakresie energooszczędności. Rekuperacja, bo tak właśnie nazywamy ten system wentylacji, ma jednak znacznie więcej zalet niż korzyści czysto finansowe. W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze atuty tego rodzaju instalacji, przyjrzymy się również najpopularniejszym rozwiązaniom wybieranym przez użytkowników.

Dlaczego warto postawić na rekuperację we własnym domu?

Jednym z najważniejszych powodów jest możliwość stworzenia zdrowego mikroklimatu w mieszkaniu, gdyż powietrze pobierane z zewnątrz - zanim jeszcze trafi do wnętrza domu, a więc w konsekwencji również do naszych płuc - jest poddawane procesowi filtracji. Dzięki temu możemy się cieszyć świeżym powietrzem wolnym nie tylko od różnego rodzaju zanieczyszczeń i kurzu, lecz również pyłków kwiatowych, bez potrzeby otwierania okna. Właściwości te sprawiają, że rekuperację zdecydowanie powinni rozważyć użytkownicy cierpiący okresowo na dolegliwości alergologiczne bądź mieszkający w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie smog jest bardzo popularnym zjawiskiem. Wystarczy wyjąć filtr po kilku miesiącach użytkowania, aby przekonać się, że urządzenia naprawdę wykonują dobrą robotę i zatrzymują ogromne ilości zanieczyszczeń.

Warto także podkreślić, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła pozwala wyeliminować problem związane z występowaniem wilgoci w budynkach, a częstotliwość wymiany powietrza w pomieszczeniach można wyregulować odpowiednio do potrzeb.

Którą centralę rekuperacyjną wybrać?

Na rynku dostępna jest obecnie bardzo szeroka gama rozwiązań. Opierając się na naszym doświadczeniu w branży możemy stwierdzić, że dużą popularnością cieszą się w szczególności nowoczesne centrale Zehnder. Do ich zalet należy wysoka jakość filtracji powietrza nawiewanego, wydajne termicznie wymienniki przeciwprądowe, intuicyjna obsługa i cicha praca, nawet przy montażu najmocniejszych modeli.

Szukasz rzetelnej firmy od rekuperacji działającej we Wrocławiu? Chcesz skorzystać z dotacji z rządowego programu Czyste Powietrze i nie wiesz, od czego zacząć? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy we wszystkich kwestiach związanych z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła!

do góry