Zadzwoń do nas: +48 512 12 12 06 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzyści z instalacji odkurzaczy centralnych

Tego rodzaju rozwiązania wciąż stosunkowo rzadko są wykorzystywane w polskich domach, ale na szczęście z roku na rok odnotowujemy coraz większe zainteresowanie nimi wśród Klientów. Choć instalację systemu centralnego odkurzania najlepiej przewidzieć już na etapie projektowania budynku, naprawdę opłaca się ją uwzględnić. System nie tylko w znacznej mierze ułatwia sprzątanie domu, ale zapewnia też cały szereg innych korzyści, które omówimy w tym artykule. Jeżeli zastanawiasz się nad tego typu inwestycją, postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

 Jakie korzyści niesie ze sobą instalacja odkurzacza centralnego? 

Główną przyczyną rosnącej popularności systemów jest ich niezwykła wygoda użytkowania. Zwykły sprzęt potrafi przecież swoje ważyć, o czym można boleśnie się przekonać dźwigając go po schodach. Jeżeli zdecydujemy się natomiast zainstalować odkurzacz centralny, ze sprzątaniem nie będą miały problemów nawet osoby starsze, dla których przenoszenie ciężkiego urządzenia z miejsca na miejsce zwykle stanowi niemałą trudność. Dzięki odpowiedniemu rozlokowaniu gniazd ssących w najważniejszych częściach domu, zdecydowanie szybciej uporamy się z kurzem: urządzenia tego typu generują znacznie większe podciśnienie w porównaniu ze tradycyjnym sprzętem, a do tego nie trzeba męczyć się z uciążliwym przeciąganiem kabla.

Korzyści jest jednak dużo więcej: system generuje jedynie bardzo niewielki hałas podczas sprzątania, gdyż jednostkę centralną instaluje się zwykle poza częścią mieszkalną domu, np. w piwnicy. Dodatkowo, instalacje w oparciu o odkurzacze centralne stanowią świetne rozwiązanie dla alergików, ponieważ zassane powietrze (wraz z kurzem i znajdującym się w nim roztoczami) w całości usuwane jest z budynku.

Inne zalety odkurzaczy centralnych

Do korzyści płynących z instalacji należy zaliczyć ponadto długofalowe oszczędności. Ze względu na dużą pojemność systemu, worki można wymieniać dużo rzadziej niż przy stosowaniu urządzenia przenośnego. Eksperci zwracają też uwagę, że wdrożenie takiego rozwiązania pozwala zwiększyć wartość nieruchomości na rynku.

Zastanawiasz się, ile kosztuje zainstalowanie centralnego systemu odkurzania? Skontaktuj się ze specjalistami z firmy SPM, oszacujemy koszty całej inwestycji i zapewnimy Ci profesjonalną realizację od A do Z!

do góry