Zadzwoń do nas: +48 512 12 12 06 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czy eksplotacja kotłów grzewczych jest droga?

Rosnące w bardzo szybkim tempie ceny węgla sprawiają, że wielu użytkowników rozgląda się za tańszym sposobem na zapewnienie komfortowej temperatury w swoim domu. Co raz częściej wybieranym rozwiązaniem są kondensacyjne kotły grzewcze na gaz. Czy rzeczywiście ich eksploatacja wiąże się z niższymi kosztami niż w przypadku korzystania z tradycyjnych pieców na paliwa stałe? Nie omieszkamy tego sprawdzić w dzisiejszym artykule.

Kondensacyjny kocioł grzewczy gazowy – drogi czy tani w eksploatacji?

Wiele zależy od tego, czy zainstalujemy go w budynku ocieplonym czy nie, niezwykle istotna jest też sprawność urządzenia generującego energię cieplną. Jeżeli zdecydujemy się na jeden z wysokosprawnych modeli kondensacyjnych kotłów grzewczych Viessmann lub De Dietrich, różnica w porównaniu do starego pieca węglowego na pewno będzie ogromna. Zaawansowane technologicznie urządzenia tych producentów, nawet pomimo wysokich obecnie cen gazu, wciąż stanowią bardzo opłacalną inwestycję – rachunki potrafią być nawet kilkukrotnie niższe. A warto pamiętać, że do oszczędności należy doliczyć także brak kosztów transportu paliwa (kto kupował węgiel ze sklepu Polskiej Grupy Górniczej, ten wie, że ceny za dowóz potrafią być horrendalne). Dodatkowo, nowoczesne urządzenia mogą pracować praktycznie bezobsługowo, a za utrzymanie właściwej temperatury w domowych wnętrzach odpowiada programowalny sterownik w połączeniu z systemem regulacji procesu spalania. Dzięki temu zużycie paliwa jest mniejsze, a w naszym portfelu zostaje jeszcze więcej pieniędzy.

Wymiana kotła grzewczego węglowego na gazowy – czy to się opłaca?

Jeżeli zależy Ci na szybkim obniżeniu kosztów eksploatacji, a pompa ciepła nie wchodzi w grę ze względu na cenę, inwestycja w dobrej jakości piec kondensacyjny na pewno będzie rozwiązaniem wartym rozważenia. Możliwe, że zakup zwróci Ci się już po kilku miesiącach – zwłaszcza, jeżeli węgiel nie stanieje w najbliższym czasie, a na razie nic na to nie wskazuje.

Profesjonaliści z firmy SPM eco energia chętnie dobiorą kondensacyjny kocioł grzewczy na gaz marki De Dietrich lub Viessmann do Twojego domu i zajmą się wykonaniem całej instalacji. Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu na rynku, wybierz niedrogie w eksploatacji urządzenia od wiodących europejskich producentów!

 

 

do góry