Zadzwoń do nas: +48 512 12 12 06 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dlaczego warto zachować czystość powietrza w biurze domowym?

Dla wielu z nas pandemia oznaczała przede wszystkim izolację od współpracowników i przejście na system home office. Jednak nawet teraz, gdy dawno zapomnieliśmy już o obowiązku noszenia maseczek, spora liczba osób nie wróciła już na stałe do biur — rozpoczęła pracę w pełni zdalną lub na co dzień realizuje się w trybie hybrydowym. Tymczasem na komfort pracy w biurze domowym wpływa mnóstwo czynników, a jednym z najważniejszych jest czystość powietrz. Dlaczego warto o nią zadbać? Czy opłaca się zainwestować w wentylację mechaniczną z rekuperacją albo odkurzacz centralny? Już za chwilę wszystkiego się dowiesz!

Praca w biurze domowym – czemu zachowanie odpowiedniej czystości powietrza jest tak ważne?

Z bardzo prostego powodu: jeśli o nią nie zadbasz, będziesz mieć nie tylko problemy z koncentracją podczas pracy i utrzymaniem satysfakcjonującej wydajności, ale na dłuższą metę mogą pojawić się też problemy zdrowotne. Dla nikogo nie jest przecież tajemnicą, że powietrze w polskich miastach bywa mocno zanieczyszczone – do naszych płuc trafiają choćby niewidoczne gołym okiem substancje zawarte w spalinach samochodowych. Komfort pracy w biurze domowym mogą ponadto znacząco obniżać pyłki roślin, kurz, roztocza czy grzyby rozwijające się ze względu na zbyt wysoką wilgotność w pomieszczeniu.

Aby wydajnie podnieść poziom czystości powietrza w home office, wystarczy sprawnie działająca wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Nowoczesne rekuperatory wyposażone są bowiem w system filtrów, które zatrzymują szkodliwe dla zdrowia pyły, a jednocześnie dostarczają do domowego biura świeżego powietrza bez potrzeby otwierania okien. Dzięki takim rozwiązaniom możesz wietrzyć pomieszczenie bez obaw, że zaraz zacznie Cię coś drapać w gardle lub poczujesz nieprzyjemny zapach.

Dobry wpływ na czystość powietrza ma również klimatyzacja czy używanie odkurzacza centralnego. To ostatnie rozwiązanie pozwoli Ci o wiele skuteczniej pozbyć się zanieczyszczeń z wszystkich powierzchni w domowym biurze w porównaniu do zwykłych urządzeń.

Chętnie pomożemy Ci podnieść czystość powietrza na home office poprzez montaż wentylacji z rekuperacją czy odpowiedniego klimatyzatora. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły oferty!

do góry