Zadzwoń do nas: +48 512 12 12 06 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czy ogrzewanie podłogowe jest drogie w instalacji i eksploatacji?

Jeżeli zastanawiasz się nad inwestycją w nowoczesną pompę ciepła lub gazowy kocioł kondensacyjny, zdecydowanie warto rozważyć również „podłogówkę” – zwłaszcza przy budowie nowego domu. Choć ogrzewanie podłogowe wodne jest nieco droższe w instalacji od montażu tradycyjnych kaloryferów, koszty naprawdę szybko się zwracają. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż już nie tylko w łazience oraz kuchni, ale również pozostałych pomieszczeniach. Znacząco rośnie wtedy komfort domowników, ale mocno spadają także koszty eksploatacji. Temperaturę w domu można bowiem bez problemu obniżyć nawet o jeden lub dwa stopnie, co gwarantuje oszczędności na poziomie kilkunastu procent rocznie w porównaniu z konwencjonalnymi grzejnikami.

Ogrzewanie podłogowe – czemu jest niedrogie w eksploatacji?

Prawidłowo wykonany system w połączeniu z wysokiej klasy izolacją cieplną to rozwiązanie, które będzie sprawdzać się przed długie lata. Instalacja wodnego ogrzewania podłogowego umożliwia bowiem zminimalizowanie strat cieplnych, bez trudu można ją połączyć np. z kolektorami słonecznymi, a temperaturą możesz z łatwością zarządzać za pomocą specjalnego sterownika. Aby cieszyć się jednak wszystkimi zaletami systemu, czyli m.in. równomiernym rozprowadzaniem ciepła i walorami estetycznymi, potrzebny Ci będzie fachowo sporządzony projekt.

Jak drogie jest wykonanie kompletnej instalacji? Koszty realizacji ogrzewania podłogowego typu wodnego są bardzo zróżnicowane i zależą m.in. od powierzchni systemu i jakości poszczególnych elementów systemu. Obecnie trzeba się liczyć z cenami na poziomie od ok. 150 do nawet 300 zł za m2. Najszybciej zwróci nam się wodne ogrzewanie podłogowe połączone z wysokowydajną pompą ciepła – takie rozwiązanie będzie idealne do domów energooszczędnych i pasywnych.

Profesjonalna instalacja ogrzewania podłogowego – SPM eco energia

Niskie koszty eksploatacji uzyskasz jednak tylko wówczas, gdy wszystkie jego elementy zostaną dobrane i zamontowane przez doświadczonych specjalistów. Zadzwoń i zleć nam wykonanie ogrzewania podłogowego w swoim domu – działamy we Wrocławiu i okolicach. Zapewniamy atrakcyjną cenę wykonania instalacji i jej bezawaryjną eksploatację przez długie lata!

do góry