Zadzwoń do nas: +48 512 12 12 06 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W jaki sposób wyeliminować smog z mieszkania?

Niska jakość powietrza to bardzo istotny problem w dzisiejszych czasach – po ulicach miast jeździ przecież wielokrotnie więcej produkujących spaliny samochodów niż jeszcze przed kilkudziesięciu laty! Za groźne dla organizmu zanieczyszczenia odpowiadają również przestarzałe piece na paliwo stałe, które w dalszym ciągu są popularne w wielu miejscach naszego kraju. Choć technologia idzie do przodu i zarówno przemysł motoryzacyjny, jak i dostawcy systemów ogrzewania wprowadzają coraz bardziej ekologiczne rozwiązania, jeszcze przez wiele lat będziemy potrzebować skutecznych sposobów umożliwiających wyeliminowanie smogu z mieszkania. Prym wiedzie przede wszystkim rekuperacja – nowoczesna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. W jaki sposób eliminuje ona smog z mieszkania? Odpowiedź znajdziesz w dzisiejszym artykule!

Wydajna rekuperacja – jakie korzyści zapewnia domownikom?

Tego rodzaju instalacja umożliwia nie tylko zmniejszenie rachunków za ogrzewanie, dzięki odzyskiwaniu ciepła z wywiewanego powietrza. Wiele osób inwestuje w rekuperację właśnie po to, aby wyeliminować smog z mieszkania – prawidłowo zainstalowany system sprawia, że zimą nie trzeba otwierać okien.

Taka wentylacja mechaniczna pobiera bowiem powietrze z zewnątrz, następnie przepuszcza je przez filtry, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia (także m.in. pyłki roślinne, na które tak wiele osób jest uczulonych) i dopiero po ogrzaniu oddaje do pomieszczenia. Rekuperację można zatem polecić wszystkim, którym zależy na podniesieniu jakości powietrza w mieszkaniu bez konieczności przeprowadzki w inne miejsce. Dobrze zaprojektowany system zatrzymuje nawet ponad 95% szkodliwych dla zdrowia pyłów – nareszcie odetchniesz więc pełną piersią i zapomnisz o smogu.

Sprawdź ofertę SPM eco energia i raz na zawsze wyeliminuj smog z mieszkania

Rozwiązania oferowane przez naszą firmę pozostają właściwie niewidoczne dla oka, pozwalają oszczędzić na kosztach ogrzewania i cieszyć się czystym powietrzem bez wietrzenia pomieszczeń. Wybierz nowoczesną rekuperację PE-FLEX lub AERIS Next – to optymalny sposób na pozbycie się smogu. SPM eco energia z przyjemnością dobierze urządzenia do Twojego mieszkania, profesjonalnie je zamontuje i zapewni pełen serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny w dobrej cenie.

do góry