Kotły

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań służących do ogrzewania pomieszczeń. Coraz większą popularnością cieszą się piece gazowe. Wszystko dlatego, że instalacje typu są proste, łatwe w obsłudze, a do tego charakteryzują się odpowiednią efektywnością. Kotły gazowe stanowią główny element wielu instalacji centralnego ogrzewania. Są dostępne w wersjach o różnej mocy, dzięki czemu można wybrać model dostosowany do swoich potrzeb.

Kocioł gazowy – sposób działania

Urządzenia tego typu są zasilane gazem ziemnym, który w ich przypadku pełni rolę paliwa. Wytwarzana energia cieplna jest rozprowadzana po wnętrzu np. kaloryferów znajdujących się w poszczególnych pomieszczeniach. Przy ich użyciu możliwe jest także ogrzewanie wody.

Oszczędność miejsca

Gdy się na nie zdecydujemy, nie będzie potrzebna nam duża kotłownia, w której poza piecem przechowywać będziemy opał. Jest to zatem rozwiązanie wiążące się z dużą oszczędnością miejsca.

Do zalet tych instalacji należy również fakt, że obsługa jest bardzo łatwa i przy regularnym serwisowaniu, praktycznie bezproblemowa.