System wentylacji FLEX

System Flex składa się z kanałów wentylacyjnych, które mają niewielką średnicę. Jego podstawowym zadaniem jest dostarczanie świeżego powietrza do pomieszczeń oraz odprowadzanie z nich nieświeżego. Intensywność jego działania może być regulowana zgodnie z preferencjami użytkowników.

Skrzynki rozprężone łączą poszczególne przewody z anemostatami, charakteryzują się ergonomicznym kształtem i posiadają różne warianty przyłączeniowe. Posiadają wbudowaną uszczelkę i są montowane na „klik” co przekłada się na przyspieszenie prac monterskich.

Ważnym elementem systemu są także skrzynki rozdzielcze, które stanowią punkt wyjścia systemu. Cała instalacja rozchodzi się właśnie od nich.

Rolę serca układu pełni rekuperator, który wymusza wymianę powietrza w budynku. Jest wyposażony w wentylator nawiewny i wywiewny. Pełni również ważną funkcję przy odzyskiwaniu ciepła.

Do zalet systemu FLEX należy fakt, że instalacja może zostać ukryta w wylewce, tynku, bruzdach ściennych oraz innej powierzchni. Dzięki temu nie zaburza estetyki wnętrza.